Hakkımızda

Alp & Havutça Hukuk Bürosu Avukat Mehmet Okan Alp ve Avukat Ulaş Havutça tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 

Mehmet Okan Alp 2011 yılının Eylül ayına kadar, yedi yıl süre ile Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nde bünyesinde Avukat/Hukuk Danışmanı olarak görev almıştır. Bu görev öncesinde Hidayetoğlu Hukuk Bürosu’nda görev yaptığı beş yıllık süre zarfında Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku ve İcra İflas Hukuku alanlarında hukuki danışmanlık yapmış ve davalar yürütmüştür. 1999 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki Lisans Eğitimini tamamlamış olan Mehmet Okan Alp , Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında 2006 yılında başladığı Yüksek Lisans Eğitimini 2008 yılında bölümün ilk mezunu olarak tamamlamıştır. Alp, 2003 yılından günümüze kadar marka vekili sıfatını haiz olup, 2000 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık faaliyetine devam etmektedir. 

Ulaş Havutça 2008- 2011 yılları arasında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nde bünyesinde Avukat/Hukuk Danışmanı olarak görev almıştır 2007- 2008 yılları arasında Medikal Dr. Av. Hasan Çankaya’nın kurucusu olduğu Hipokrat Hukuk Bürosu’nda başta Tıbbi ve Estetik Müdahalelerden Doğan Hukuk ve Ceza davaları olmak üzere Borçlar Hukuku, İdare Hukuku ve Aile Hukuku konularında danışmanlık yapmış ve davalar yönetmiştir. Havutça, 2006-2007 yılları arasında Bankacılık Hukuku ile Finansal Kiralama Sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar ve Sigorta davaları ağırlıklı olmak üzere dava takibi/hukuk danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2002-2006 yılları arasında Balıkesir ve Alanya'da Serbest Avukat olarak çalışan Havutça, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun olmuştur ve İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık faaliyetini sürdürmektedir.